High Efficiency Vibro Compaction Piling Vibrating Floater BJV75E-377
Beijing Vibroflotation Engineering Machinery Limited Company
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : BVEM
Model Number : BJV75E-377
Certification : CE、ISO 9001:2000、ISO 9001:2008
Place of Origin : China
MOQ : 1 set
Payment Terms : L/C、T/T
Supply Ability : 600 set/years
Delivery Time : 20-45days
Packaging Details : wooden case、wooden pallet
Product name : vibroflotation machine
Power : 75 kW
Max amplitude : 17.5 mm
Vibration power : 188 kN
Rated current : 148 A
Outer diameter : 377 mm
Working pile diameters : 700mm-1200mm